Galaxy S5 Prime Olduğu İddia Edilen Bir Cihaz İnternete Sızdırıldı…Samsung'un amiral gemi modeli Galaxy S5 haricinde daha üst donanımlara sahip premium sınıf bir akıllı telefon satışa sunacağı uzun süredir konuşuluyor ve bu cihazın Galaxy S5 Prime olması bekleniyor.
 
Ağırlıklı olarak Güney Kore kaynaklarından elde edilen bilgilerin yanında şimdi görseller de gelmeye başladı. Yeni görseller Galaxy S5 Prime olduğu iddia edilen cihaza ait ayrıntılı bilgiler veriyor.
 

Galaxy S5 Prime'nin donanımı büyük farklılık gösterse de asıl farklılık tasarımda göze çarpıyor. Uzun süredir Samsung'un yumuşak karnı konumundaki plastik kasa tasarımı Galaxy S5 Prime ile yerini alüminyum alaşıma bırakıyor. Cihazın alt kısmına hoparlör konumlandırılırken fiziksel tuşlar ise yerini koruyor.
 
Galaxy S5 Prime donanım açısından LG G3′ü hedef alıyor. 5.2 inçlik ekranda 2560×1440 piksel çözünürlük sunan cihaz gücünü ise Snapdragon 805 yongasetinden alıyor. Eğer iddialar doğruysa tanıtıldığında Galaxy S5 Prime dünyanın ilk Snapdragon 805 yongaseti içeren cihazı olacak.
 
Mevcut mimariye göre daha yüksek performansı daha az enerji tüketerek sunan 4 adet Krait 450 çekirdeğine sahip olan Snapdragon 805, şu anki en iyi Adreno grafik biriminden yüzde 40-50 arasında daha yüksek performans sunan Adreno 420 grafik birimine sahip olacak.
 
Cihazda 3GB RAM, Android 4.4.3 işletim sistemi, daha güçlü bir batarya şeklinde diğer özellikler olacağı ifade ediliyor. Aslında Galaxy S5′in yukarıda bahsedilen özelliklerle çıkacağı iddia edilmiş, Samsung'un yüksek üretim rakamlarına ulaşamayacağı endişesi nedeniyle yeni bir versiyon olmasına karar verildiği gündeme gelmişti. Galaxy S5 Prime modelinin Haziran sonlarına doğru tanıtılacağı dile getiriliyor.
 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar