Türksat 4A Frekansları Güncel Kanal Listesi ve Frekansları Nasıl Yapılır


​Tüksat4A yeni ydu frekansları nasıl yapılır?Türksat kanal güncellemesi nasıl yapılcak?ATV yeni frekansa bilgiler,STV yeni frekans bilgileri,TRT! Yeni frekans bilgileri,FOX teni frekans bilgileriYeni Türksat  4A frekansında kanal ekleme nasıl yapılır?


Türksat  kanal listesindeki değişiklikler araya ramazan girmesi nedeni ile ertelendi.4a frekansları güncellemeleri için bilgi almak isteyenler aşağıda verdiğimiz listeye bakarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.Otomatik ayarlama yapamayan kullanıcılar sayfamızdaki listeden faydalanabilirler.Turksat 4a frekansları güncel kanal listesi elinizin altında.Güncel frekans ayarlarını ve bilgilerini almak isteyenler için sayfamızda gerekli bilgilendirmeler verilmiştir.

14 Şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A uydusu, 42° Doğu yörüngesinde Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla birlikte hizmet vermeye başladı. 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014'e bağlayan gece uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacaktır.

Türksat 2A uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A uydusuna aktarılacaktır. Yeni TV kanallarının yayına başlamasıyla birlikte Türksat 4A üzerinde hâlihazırda 429 olan TV kanal sayısı, 477'nin üzerine çıkacaktır.

 
Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

Diğer uydu alıcıları, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek "Şebeke Taraması" yapılması gerekmektedir.

Türksat 4A uydusu, 42° Doğu yörüngesinde, Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar