"TEKNOLOJİ SANAL BİR DÜNYAYA HAPSEDİYOR"


KARATAY KONFERANSLARINDA 'İNTERNET OYUN VE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI' KONUŞULDU

Karatay Belediyesi kültürel faaliyetler kapsamında KTO Karatay Üniversitesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 'İnternet, Oyun ve Teknoloji Bağımlılığı' konulu konferans düzenledi

5. Karatay Konferansları 'İnternet, Oyun ve Teknoloji Bağımlılığı' konulu konferansla devam etti. Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi'nde gerçekleşen konferansa KTO Karatay Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Erdem, KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seher Akdeniz, Rehberlik Uzmanı Ali Bozgedik ve çok sayıda öğrenci katıldı.  KTO Karatay Üniversitesi konferans salonunda gerçekleşen seminerde KTO Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seher Akdeniz katılımcılara küreselleşen dünyanın gizli tehlikesi teknoloji hakkında bilgi verdi. Bilgisayar ve internet kullanımının bilgiye hızlı erişimin sağlanması başta olmak üzere birçok alanda önemli avantajlar sunduğunu dile getiren Akdeniz, zamanla gereksinim dışında kullanımın söz konusu olmaya başladığını ifade etti. Seher Akdeniz, teknolojik gelişim neticesinde yaygınlaşan internet kullanımının başta masum görünürken zaman içerisinde bağımlılığa dönüştüğünü söyledi. 

Akdeniz, internet bağımlılığı hakkında şu bilgilere yer verdi: "Değişen ve gelişen dünya hayatımıza yeni bağımlılıklarda getirdi. Bunların başında gündelik yaşamı, iş başarısını, evlilik hayatını, akademik başarıyı olumsuz etkileyen, kişiyi yalnız hale getiren teknoloji bağımlılığı geliyor. Sanal bir dünyaya hapsederek gerçek dünyadan koparan ve kişiyi küçük dünyasına hapseden teknoloji davranışsal bir bağımlılığa doğru bizleri sürüklemeye başladı." Yrd. Doç. Dr. Seher Akdeniz, teknoloji, oyun ve internete olan bağımlılığın kendi kendine tedavi yöntemiyle geçmemesi halinde uzman yardımı alınması gerektiğini söyledi. Program Akdeniz'in sunumunun ardından soru cevap bölümüyle devam etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar