KTO Karatay’ın Legague Of Legends Başarısı


League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde 2018 heyecanının başlamasının hemen ardından, Üniversite Ligi heyecanı yaşanıyor. Türkiye'de e-spor eko-sisteminin en önemli dinamikleri arasında yer alan League of Legends de KTO Karatay Üniversitesi takımı KTO Keel Over da başarılarından söz ettiriyor.

Bu yıl 842 takımın yarıştığı League of Legends Üniversite Ligi'nde KTO Karatay Üniversitesi takımı KTO Keel Over da rakiplerini yenerek çeyrek finale katılmaya hak kazandı. KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik fakültesi öğrencileri Ali Ünal, Beytullah Kırmızıgül, Veysel Soylu, Ahmet Hakan Demirel, Berkem Derici, Ömer Faruk Öncel'den oluşan takım final oyunu için gün sayıyor.

KTO Karatay Üniversitesi League of Legends takımı olan KTO Keel Over Yaşar Üniversitesi League of Legends takımını 2-1, Sabancı Üniversitesi takımını 2-0, Bilkent Üniversitesi takımını ise 2-0 yenerek üst tura çıkmaya hak kazandılar.

Başarılarından ötürü takımı çalışma alanlarında ziyaret ederek tebriklerini ileten ve gerekli tüm imkânları üniversite olarak sağlayacaklarını aktaran KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, "Öğrencilerimizin farklı alanda başarı göstermeleri bizleri gururlandırıyor. Dünyada hızla yayılan e-spor alanı henüz yeni bir alan, bizler de bu alanda üniversitemizi temsil eden öğrencilerimizi destekliyoruz" dedi.

Türkiye'nin her bölgesinden katılım olan League of Legends Üniversite Ligi'ne, takımların aynı üniversiteden 5 as oyuncu ve en az 1 yedek oyuncuyla dahil olması gerekiyor.  Çeyrek finaller 7, 8, 14 ve 15 Nisan tarihlerinde oynanacak. Yarı final karşılaşmaları 28 Nisan'da oynanacak ve büyük final 29 Nisan'da gerçekleşecek.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar