İGA ve AKINROBOTICS Teknoloji Devriminde Ülkemiz İçin Güzel Adımlar Atmakta.


​Ülke olarak yerli üretimin öneminin vurgulandığı, iki büyük projenin bir çatı altında güzel gelişmeleri konuşuyor olması ülkemiz ve milletimiz için gurur verici.

3. Havalimanımız, 200 milyon yolcuya hizmet sunarak dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olma yolunda ilerlemekte.

Konya menşeli AKINROBOTICS Fabrikamız, 9 yıldır robotik teknolojiler üzerine çalışmalar yürütmekte olup, % 100 yerli ve yüksek teknolojisini geliştirmiş dünyada yalın üretim hattına sahip insansı robot üreten tek fabrikadır. AKINROBOTICS Fabrikası, 23 yıldır Konya'da yazılım üzerine faaliyet gösteren AKINSOFT'un yan kuruluşudur.

14 Mayıs günü AKINROBOTICS fabrikamızda, gurur duyduğumuz 3. Havalimanı projesinin yetkililerini ağırladık. Karşılıklı kurum tanıtımlarımızı yaparak nasıl bir iş birlikteliği oluşturabiliriz konuları görüşüldü.  Bundan önceki görüşmemize istinaden tarafımızdan istenilen prototipimizin testini gerçekleştirdik. Kendi teknolojilerimiz ile ürettiğimiz havalimanın' da hizmet verecek olan insansı robotumuz MİNİ ADA testleri başarılı geçti. Robotumuzun kabiliyetlerinin bu kadar kısa sürede hazırlanmış olması, yetkililer tarafından beğenildi. Bir sonra ki toplantı tarihine karar verildi. Fabrikamızın üretim sahalarını ve ar-ge'leri tamamlanmış, ür-ge noktasındaki geliştirilmekte olan diğer projelerimizi de yakından inceleme imkanı buldular.

İGA Yetkileri İnsansı Robot MİNİ Ada'yı ve yerli olarak ürettiğimiz yüksek teknolojilerimizi beğendiklerini, yanımızda olduklarını,  desteklediklerini belirttiler.

Geç olmadan yerli teknolojimizin geldiği noktayı tüm dünya ile paylaşma gayesindeyiz. Türkiye  de  hatta  Anadolu'da yüksek  teknolojilerin üretilebildiğini tüm Dünya'ya ispatlamamız gerekmekte.

 

 

         

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar