Rektör Özçelik, Sanayi Ziyaretlerine Devam Ediyor


Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, sanayi ziyaretleri kapsamında Büsan Özel Sanayi Sitesi'nde bulunan Simya Hidrolik ve Pnömatik Şirketini ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Özçelik, kapsamlı hidrolik ve otomasyon projelerini Türkiye'ye kazandıran, 2004 yılından bu yana Bosch Rexroth A.Ş.'nin ana bayisi olarak dünya genelinde 80'e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Simya Hidrolik ve Pnömatik Şirketi'ni ziyaret etti. KTÜN öğretim üyelerinin de katıldığı ziyarette Prof. Dr. Özçelik, burada firmanın üretim tesislerini gezerek, Firma Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Sami Şahin'den bilgi aldı.

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede, Konya'nın önemli bir sanayi altyapısına sahip olduğunu söyledi. Prof. Dr. Özçelik, "Anadolu'nun sanayi merkezi haline gelen Konya'da Teknik bir üniversite olarak üzerimize önemli görevler düşmektedir. Dünyanın küresel bir pazara dönüştüğü, ekonomi başta olmak üzere birçok alanda ülkeler arasında sınırların kalktığı ve sınırları bilginin gücünün tayin ettiği günümüz dünyasında, bilgiyi üreten ve ürettiği bilgiyi teknolojik ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde ürüne dönüştüren toplumlar, müreffeh ve güçlü ülkeler haline gelmişlerdir.  Bu da ancak güçlü bir üniversite-sanayi iş birliği ile mümkün olabilir. Üniversite olarak bölgedeki sanayi kuruluşlarıyla iş birliğini geliştirmek, ülkemizin yüksek teknoloji üssü haline gelmesine katkıda bulunacak nitelikli araştırmalar yapılması ve bu araştırmalarla elde edilen bilginin sanayide uygulamaya koyulmasını sağlamak önde gelen hedeflerimizden biridir. Üniversiteler, ülkelerin gelişiminde önemli bir rol üstlenmektedir. Bu bakımdan katma değeri yüksek, ileri teknolojiye sahip üretimin artması ve gelişmesi için üniversite – sanayi iş birliğine büyük önem vermekteyiz. Gerekli iş birliklerini sağlama adına bu tür ziyaretlerimize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar